Да свърша в морга, където причина за смъртта ще бъде "живял достатъчно", е главната цел на "хитрия ми план"
Руският опозиционер Алексей Навални се присмя на предположението, че се е отровил сам. Френският вестник "Монд" съобщи, цитирайки неназовани източници, че руският президент Владимир Путин в телефонен разговор с френския си колега Еманюел Макрон е казал, че Навални може да се е отровил сам с "Новичок".
"Да умра в болница в Омск и да свърша в морга, където като причина за смъртта ще бъде посочена "живял достатъчно", е главната цел на "хитрия ми план", написа опозиционерът в "Инстаграм". По-рано Макрон поиска незабавно обяснение от Русия за отравянето на Навални.
Още от Свят
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините
До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души
Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха
Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона
Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО
Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО