Алла Пугачова осъди руския удар срещу детска болница в Киев: Бог е търпелив, но всичко има граница...
Известната руска певица Алла Пугачова, която застана на страната на Украйна след началото на пълномащабната инвазия, коментира ударите на окупаторите по най-голямата киевската болница "Охтамадет“, предава УНИАН.
Руснаците извършиха масирана атака срещу Украйна, като изстреляха 40 ракети по различни цели. Най-тежко пострадала е столичната клиника, където по време на обстрела са се намирали стотици болни деца.
Пугачова публикува пост в своя Instagram, в която осъжда действията на Руската федерация. Певицата сподели кадър на окървавено дете от болницата, което беше ранено в резултат на нападението, с което певицата за пореден път показа позицията си по отношение на войната и своята подкрепа за Украйна.
В надписа към снимката тя подчерта, че руският президент Владимир Путин и неговите сътрудници са преминали всякакви граници.
"Бог е търпелив, но всичко има граница“, отбеляза Пугачова.
Припомняме, че след началото на пълномащабната инвазия на Русия в независима Украйна Алла Пугачова и съпругът й - комикът Максим Галкин, публично осъдиха политиката на Кремъл.Тогава те призоваха колегите си от Руската федерация на протест. А заради проукраинската му позиция руснаците добавиха Галкин към списъка на "чуждестранните агенти“.
След всичко това двойката и децата им бяха принудени да емигрират в Израел, където живеят и до днес.
Още от Свят
Крим в полублокада: ВСУ поеха под огневи контрол пътя към Чонгар
През май военният министър на Украйна Михаил Фьодоров заяви, че страната е започнала операция за унищожаване на руската логистика в окупираните територии
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже
Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация.
Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма
„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.