Властите в Амстердам предприеха редица мерки, за да гарантират спазването на социалната дистанция в квартала на „червените фенери” през уикенда, пише сайтът „nltimes”, цитиран от БГНЕС. Предвиден е еднопосочен пешеходен трафик по стратегически пътища и затваряне на пренаселени участъци. Жителите ще могат да влизат и да напускат района по всяко време, обещаха от местната служба за сигурност.
Откакто правителството облекчи мерките срещу разпространението на коронавируса, пътуващите от Холандия и съседните страни посещават все повече Амстердам. През изминалия уикенд това доведе до задръствания в центъра на града, което предизвика безпокойство от възникване на ново огнище на SARS-CoV-2.
За да се предотвратят подобни ситуации през предстоящите почивни дни, посетителите в района на „червените фенери” ще бъда под постоянно наблюдение.
В петък и събота от 18:00 ч. и през нощта ще се осъществява еднопосочен трафик по лентите и алеите в квартала. Зоните, в които се съберат твърде много хора, може да бъдат временно затворени.
Подобни мерки ще бъдат предприети за регулиране на тълпите от пазаруващи.
Градът ще използва табели и социални медии, за да предупреждава за скупчване на хора и да инструктират гражданите какво да правят.
От службата по сигурността предупреждават собствениците на фирми, че е тяхна отговорност да гарантират дистанцията между своите клиенти от метър и половина, както и спазването на строги хигиенни мерки.
Фактор
Откакто правителството облекчи мерките срещу разпространението на коронавируса, пътуващите от Холандия и съседните страни посещават все повече Амстердам. През изминалия уикенд това доведе до задръствания в центъра на града, което предизвика безпокойство от възникване на ново огнище на SARS-CoV-2.
За да се предотвратят подобни ситуации през предстоящите почивни дни, посетителите в района на „червените фенери” ще бъда под постоянно наблюдение.
В петък и събота от 18:00 ч. и през нощта ще се осъществява еднопосочен трафик по лентите и алеите в квартала. Зоните, в които се съберат твърде много хора, може да бъдат временно затворени.
Подобни мерки ще бъдат предприети за регулиране на тълпите от пазаруващи.
Градът ще използва табели и социални медии, за да предупреждава за скупчване на хора и да инструктират гражданите какво да правят.
От службата по сигурността предупреждават собствениците на фирми, че е тяхна отговорност да гарантират дистанцията между своите клиенти от метър и половина, както и спазването на строги хигиенни мерки.
Още от Свят
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала
САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“
Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти
„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела
Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.