1 Февруари, 2026

Анализатори за Таско Ерменков: Работата на депутата е да върши работа, а не да паникьосва гражданите

Анализатори за Таско Ерменков: Работата на депутата е да върши работа, а не да паникьосва гражданите

Татяна Буруджиева и Арман Бабикян

Недопустимо човек, разполагащ с властта на една държава, да се държи и "вълнува" като обикновен гражданин. А имунитетът, който имат народните представители, е за да си вършат работата, а не "паникьосано да задават въпроси, които объркват хората". Около тази теза се обединиха политологът Татяна Буруджиеа и политическият анализатор Арман Бабикян в студиото на "България он Еър".

Повод за коментара им е публикацията на Таско Ерменков във Фейсбук, че водата в София е отровна. Червеният депутат предизвика скандал, след като написа съобщението в профила си. ГЕРБ реагира своевременно, като внесе сигнал в прокуратурата.

Последваха реакции от официалните институции. От Софийска вода категорично заявиха, че водата е с гарантирано качество и отлични характеристики. Столичната здравна инспекция също увери хората, че консумацията на ѝ не крие риск за здравето на хората.

"Много е важно политиците да внимават и да мислят, когато употребяват отделните думи. Имам усещането обаче, че напоследък все по-малко се съобразяват с това. Не можеш просто да кажеш, че водата е отровена, след като е ясно, че това ще предизвика определена реакция", коментира Татяна Буруджиева.

По думите ѝ има други начини, които сериозните политици биха използвали, за да обяснят на обществото, че има сигнали за нередности.

"Държавниците трябва да уважават първо институциите и себе си, за да могат да ги уважават и другите", отсече още Буруджиева.

От своя страна политическият анализатор Арман Бабикян подчерта, че депутатът от БСП Таско Ерменков трябва да осъзнае на първо място, че е народен представител. 

"Всеки въпрос и всяка дума, която се произнесе, има съвсем друг вид тежест. Тези хора са упълномощени от обществото и по някакъв начин представляват законодателната власт в България. Необходимо е да се държат адекватно", подчерта той.

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Тя обяви, че от вторник започва консултациите с парламентарните групи, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Явор Божанков:  И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Явор Божанков: И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Бившият “български” президент не различава жертва от агресор, не осъжда режима на Путин и зверствата на Русия в Украйна

 Посланикът на Украйна:  Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

Посланикът на Украйна: Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

„Инфраструктурата е изтощена и разрушена, но украинското общество остава устойчиво“, подчерта Олеся Илашчук