6 Май, 2026

Андрей Ковачев удовлетворен от решението за РС Македония след срещата при президента

Андрей Ковачев удовлетворен от решението за РС Македония след срещата при президента

Андрей Ковачев

Развенчаха се спекулациите, че някой някъде е обещал нещо

Много се радвам, че има последователност, че по този въпрос, който не е партиен, имаме единна национална позиция. Това каза Андрей Ковачев, ръководител на българската делегация и заместник-председател на групата на ЕНП в Европейския парламент, цитиран от "Фокус".

„Щастлив съм наистина, че беше препотвърдена позицията на 44-то Народно събрание, както и рамковата позиция от кабинета на Борисов 3. Винаги сме го казвали на нашите приятели, колеги, политически, академичния елит от Северна Македония, че в тях е топката. Вместо да докажат, че имат желание за промяна, те инвестираха огромен финансов ресурс да злепоставят България по света“. Според Андрей Ковачев това е погрешната стратегия, затова е бил много важен днешния ден, и няма спекулации, че някой някъде е обещал нещо.

Сподели:

Коментари (0)

Запрянов:  В условия на удължителен бюджет, нямаме пари за голям парад

Запрянов: В условия на удължителен бюджет, нямаме пари за голям парад

„Надявам се новият министър, новото правителство да има много добър бюджет, който да осигури и развитието на въоръжените сили", заяви министърът

Кабинетът "Гюров" оставя ръст на разходите и по-висок дефицит

Кабинетът "Гюров" оставя ръст на разходите и по-висок дефицит

Финансовото състояние на България към април 2026 г. показва нарастващ бюджетен дефицит от 1,75 млрд. евро (1,4% от БВП), въпреки ръст на приходите до 14,1 млрд. евро. Разходите достигат 15,8 млрд. евро, движени от пенсии, заплати и инвестиции, докато фискалният резерв се свива с близо 2,4 млрд. евро само за два месеца.

В сряда, 6 май, ще грее слънце, в планините ще вали и гърми

В сряда, 6 май, ще грее слънце, в планините ще вали и гърми

Максималните температури ще бъдат предимно между 23° и 28°, в София – около 25°