12 Януари, 2026

Андрей Янкулов: Не може да бъде заобиколена прокуратурата със създаването на нов разследващ орган

Андрей Янкулов: Не може да бъде заобиколена прокуратурата със създаването на нов разследващ орган

Андрей Янкулов

Нов орган не може да промени радикално качеството на разследването

"Няма как да бъде постигнато заобикаляне на прокуратурата със създаването на нов разследващ орган, защото новият разследващ орган ще работи пак под ръководството на прокурора", заяви пред БНР експертът от Антикорупционния фонд и бивш прокурор Андрей Янкулов.

"Това, което може да заобиколи новият разследващ орган, е единствено друг разследващ орган, който до момента е разследвал определен набор от престъпления. За да се създаде новият разследващ орган, той ще разследва тези престъпления, които са предвидени за него и така ще се заобиколи другия разследващ орган. Няма как да бъде заобиколена прокуратурата. Същото повтаряне на това, че прокуратурата би могла да се заобиколи, просто е невярно." - коментира той.

"Не мога да си представя как с раздаването на разследващи правомощия на някакъв нов орган на изпълнителната власт или какъвто и да е друг, драстично, качествено, гигантски ще се промени начинът, по който функционира разследването в България, имам предвид общо погледнато." - допълни бившият прокурор.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите