"Полша води преговори със САЩ за съвместно използване на ядрено оръжие", съобщава в интервю за Gazeta Polska президентът Анджей Дуда.
Той добавя, че Варшава води преговори с Вашингтон за разполагане на нейна територия на американско ядрено оръжие.
"Първият проблем е, че ние нямаме ядрено оръжие. Но имаме потенциална възможност да участваме в програма за съвместно използване на ядрена енергия Nuclear Sharing", темата е открита добавя Дуда.
Gazeta Polska уточнява, че съвместното използване на ядрено оръжие е включено в концепцията на НАТО за сдържане, съгласно която ядрено оръжие може да бъде предоставено на въоръжените сили на страна член на НАТО.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Анкара издаде международна заповед за арест на Нетаняху
Причината за заповедта е започнало разследване на действията на Израел по спиране на хуманитарна флотилия, превозваща помощи за Газа
WSJ: Руски ракетни учения край Курилските острови разпалиха напрежение с Япония
Военните учения край спорните Курилски острови се проведоха, след като Русия и Северна Корея се присъединиха към Китай в осъждането на японското струпване на отбрана, което нарекоха „милитаризъм“
Доналд Тръмп обеща „златна ера“ за космическите полети
Той призова американската космическа агенция NASA да „улесни търговския транспорт до и от Луната, да улесни търговския роботизиран достъп до Марс и да проучи търговски възможности за изпращане на хора до и от Марс“