15 Януари, 2026

Ангел Кунчев и Таня Михайлова на работна среща с учители в Ямболско

Ангел Кунчев и Таня Михайлова на работна среща с учители в Ямболско

Работна среща с преподаватели от Ямболска област ще проведат заместник-министърът на образованието Таня Михайлова и главният държавен здравен инспектор - доц. Ангел Кунчев. Домакин на  срещата е основното училище "Св. св. Кирил и Методий" в  село Бояджик, съобщи Би Ти Ви. По неофициална информация предмет на дискусията ще бъде ваксинирането на преподавателите и готовността им да се върнат в класните стаи.

По думите на директора на училището в Бояджик учителите не са убедени, че няма да се ваксинират. След днешната среща с един от най-добрите специалисти у нас тя се надява нагласите на учителите да бъдат променени. Информацията, която ще получат, със сигурност ще ги убеди, че именно ваксините са най-сигурния начин да се преборим с пандемията и отново да се върнем към нормалния начин на живот.

На срещата със специалистите от София са поканени и преподаватели от училищата в съседните села Скалица и Роза, в които се обучават деца от няколко населени места в община "Тунджа". 

До момента малко над 20 на сто от учителите от областта са поискали да бъдат имунизирани. В предварителните списъци са се включили 369 от 1570. 

Очакванията са през следващата седмица да започне изследването с антигенни тестове.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес