17 Август, 2026

Министър Ангелов: Ще съдействаме на гражданите да получат цялата информация за ваксините

Министър Ангелов: Ще съдействаме на гражданите да получат цялата информация за ваксините
Проф. Костадин Ангелов. Снимка: БГНЕС

Едни ваксини ще се поставят еднократно, други двукратно

Ние ще съдействаме на гражданите да получат цялата информация за ваксините, към настоящия момент информацията, с която разполагаме е, че има ваксини, които се поставят двукратно и има такива, които се поставят еднократно. Все още нямаме кратка характеристика на продукта. Това отговори здравният министър проф. Костадин Ангелов на въпрос на БГНЕС за това, колко пъти ще трябва да се ваксинираме.

До започване на ваксинацията ще дадем отговор на въпроса как ще се знае кой е ваксиниран и кой не, посочи още министърът.

Личните лекари, с които имахме среща днес настояват да продължат да вкарват данни за ваксинацията в информационната система, каквато има в момента в НЗОК, а „Информационно обслужване” поеха ангажимент от там автоматично да се извличат данните и да се вкарват в системата, която отговаря само за COVID-19, обясни още Ангелов.

Очаквайте подробности.
Сподели:
The Telegraph: Тръмп да помогне на Украйна да победи,  да не бълнува за преговори за мир

The Telegraph: Тръмп да помогне на Украйна да победи, да не бълнува за преговори за мир

Според редакционната статия ударите дълбоко в руския тил доближават реалността на войната до хората, които официалната пропаганда е заблуждавала относно нейните цели

Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни

Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни

И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда

Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега

Коментари (0)