7 Декември, 2025

Анкара: Терористите от "Крокус" са влезли за кратко в Турция преди атентата

Анкара: Терористите от "Крокус" са влезли за кратко в Турция преди атентата

Срещу тях не е имало издадена заповед за арест

Турски служител по сигурността разкри, че нападателите от Таджикистан, които извършиха смъртоносното нападение в Москва през миналата седмица, са влезли за кратко в Турция, за да подновят руските си разрешителни за пребиваване, но настоя, че радикализацията им не е станала там.

Срещу нападателите не е имало издадена заповед за арест, което означава, че те са можели да пътуват свободно между Турция и Русия, заяви служителят пред агенция Ройтерс при условие за анонимност, като добави, че нападателите са живели в Москва от дълго време.

Двама от нападателите са напуснали Турция, за да пътуват до Москва с един и същи полет на 2 март, каза той.

При нападението, за което по-късно пое отговорност "Ислямска държава", бяха убити над 143 души, а десетки други бяха ранени. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.