28 Януари, 2026

Анкара: Въпросът за Идлиб не трябва да навреди на руско-турските връзки

Анкара: Въпросът за Идлиб не трябва да навреди на руско-турските връзки

Анкара и Москва продължават да си сътрудничат, за да постигнат споразумение за трайно прекратяване на огъня между воюващите страни в Идлиб, Северозападна Сирия, но не трябва да се допуска въпросът да навреди на руско-турските връзки, заяви министърът на външните работи на Турция Мевлют Чавушоглу, цитиран от „Анадолската агенция“ и "Фокус".

„Предстои много работа. Ние продължаваме да си сътрудничим активно по тези въпроси с Русия“, заяви Чавушоглу за руския всекидневник "Известия" в интервю, публикувано в понеделник.

„Ще се запознаете с окончателния отговор в понеделник след срещата на нашите делегации в Москва. Не трябва да оставяме сирийският проблем да засегне сътрудничеството и отношенията ни“.

Резултатът от срещата ще покаже необходимостта от допълнителни разговори по проблема, добави министърът.

През септември 2018 г. Турция и Русия се договориха да превърнат Идлиб в зона на деескалация, в която изрично са забранени актове на агресия.
Сподели:

Коментари (0)

България подкрепи суверенитета на Гренландия и Дания в Съвета на Европа

България подкрепи суверенитета на Гренландия и Дания в Съвета на Европа

Преди началото на асамблеята датската делегация пое инициативата за общо изявление в подкрепа на Гренландия и Дания

Китай помага на Русия да оборудва ракетите „Орешник“

Китай помага на Русия да оборудва ракетите „Орешник“

Китай доставя инструменти, които да помогнат на Русия да създаде хиперзвукова ракета с ядрена бойна глава, която руският диктатор Владимир Путин използва, за да заплашва Запада

Заплаха в Черно море: Морска мина в близост до румънски полигон

Заплаха в Черно море: Морска мина в близост до румънски полигон

Полигонът "Капу Мидия" е разположен на брега на Черно море на 30 км северно от град Констанца.