САЩ са ангажирани с опазването на териториалната цялост на Украйна
Американският държавен секретар Антъни Блинкън ще посети Украйна следващата седмица, съобщи Си Би ЕС, съобщи Ройтерс.
Визитата ще бъде осъществена на фона на засилилото се напрежение между Украйна и Русия.
Телевизия Си Би Ес нюз съобщи, че Блинкън е потвърдил информацията за посещението си в Украйна в предаването ѝ "60 минути".
Москва причини тревога в Киев и в столиците на западни страни миналия месец, след като засили руското военно присъствие по границата с Украйна.
"По границата с Украйна има струпани повече войници, откогато и да било от 2014 г., когато Русия направи инвазия", изтъква Блинкън в интервюто за Си Би Ес нюз.
Американският президент Джо Байдън изрази безпокойството си във връзка със струпването на руски войски по границата с Украйна директно в разговор с руския президент Владимир Путин.
В разговора си с Путин Байдън изрази също така, че САЩ са ангажирани с опазването на териториалната цялост на Украйна, заяви в сряда пред Ем Ес Ен Би Си съветникът на Белия дом по въпросите на националната сигурност Джейк Съливан.
Още от Свят
Тръмп: Между САЩ и Иран нито се водят преговори, нито са планирани такива,
Тръмп: Между САЩ и Иран нито се водят преговори, нито са планирани такива,
МААЕ откри в Сирия тонове ядрен материал, складиран от режима на Асад
По думите на Гроси, този материал е можело да се използва злонамерено
Христо Грозев разказа за разкриването на руски военнопрестъпници
Ключът се оказва бяла машина с ръчно изрисувана буква „Z“. Един от двамата заподозрени е заснет непосредствено до същия автомобил.