1 Февруари, 2026

Антъни Блинкън видя Украйна пред дилема

Антъни Блинкън видя Украйна пред дилема

Държавният секретар посочи необходимостта от справедливи и трайни условия на евентуално споразумение след идването на Доналд Тръмп в Белия дом

Украинците трябва да вземат фундаментални решения - да продължат да се бият или да търсят преговори с Москва. Основният въпрос обаче е дали Русия е готова да приеме прекратяване на огъня и доколко добросъвестна ще бъде в това. Тази позиция изрази държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен в интервю за MSNBC.

„Ако се стигне до това, искаме да сме сигурни, че украинците и администрацията на Тръмп имат най-добрата ръка за игра, за да сключат възможно най-силната сделка. А това означава да се опитаме да укрепим позицията на Украйна на бойното поле“, обясни Блинкен.

Държавният секретар посочи необходимостта от справедливи и трайни условия на евентуално споразумение след идването на Доналд Тръмп в Белия дом.

По време на посещението си в Брюксел за среща с европейските лидери на 19 декември президентът Володимир Зеленски отхвърли идеята за замразяване на конфликта без ефективни гаранции за сигурност, предаде БГНЕС.

Сподели:

Коментари (0)

 Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Канцлерът заяви още, че решението за отказ от руския газ също е необратимо и Германия иска силно да се ориентира към вятърната и слънчевата енергия.

Зеленски: Инициаторът на войната Путин не може да решава кога и как ще се провеждат изборите в Украйна

Зеленски: Инициаторът на войната Путин не може да решава кога и как ще се провеждат изборите в Украйна

Украинският президент каза ще се кандидатира ли за държавен глава втори път, обяви датите за следващия кръг преговори между Украйна, САЩ и Русия.

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Хамиш де Бретон Гордон пише, че руските въоръжени сили са в дълбок упадък, за което говорят данни, че ранени затворници, много от които без ръце или без крака, са принудително изпращани обратно на фронта.