9 Юли, 2026

Антъни Фаучи: Състоянието на президента Доналд Тръмп все още може да се влоши

Антъни Фаучи: Състоянието на президента Доналд Тръмп все още може да се влоши

Антъни Фаучи, директор на Националния институт по алергични и инфекциозни болести на САЩ, смята, че състоянието на президента Доналд Тръмп, който е диагностициран с коронавирус, все още може да се влоши, съобщава ТАСС.

"Проблемът е, че болестта е все още на ранен етап. Не е тайна, че има случаи в клиничната история, когато хората се разболяват отново /реверсия/ след 5-9 дни", предупреди Фаучи в понеделник по Си Ен Ен. „Реверсия“ означава погрешно насочване и неприятности", обясни той.

"Това е малко вероятно да се случи, но лекарите на президента трябва да бъдат нащрек", продължи Фаучи, добавяйки, че по негова оценка държавният глава се завръщащ се в Белия дом от медицинския център "Уолтър Рийд" изглеждал много добре.

Най-добрият специалист по инфекциозни болести смята, че е много вероятно Тръмп да бъде подпомогнат от експериментално лекарство на базата на антитела. Фаучи поясни, че самият той не е допуснат до лечението на президента.

През нощта на 2 октомври Тръмп обяви в Tуитър, че той и съпругата му Мелания садиагностицирани с коронавирус. По-късно същия ден държавният глава пристигна в медицинския център „Уолтър Рийд“ в Бетесда, Мериленд. Тръмп напусна болницата в понеделник и се върна в Белия дом. Неговият лекуващ лекар Шон Конли информира, че здравословното състояние на президента на САЩ позволява безопасното му изписване от лечебното заведение./ БГНЕС
Сподели:
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция

България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция

Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)

"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС

Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави

Коментари (0)