7 Април, 2026

Антикорупционната комисия уличи шефа на МБАЛ-Павликени в конфликт на интереси

Антикорупционната комисия уличи шефа на МБАЛ-Павликени в конфликт на интереси

Антикорупционната комисия на Сотир Цацаров установи конфликт на интереси при управителя на МБАЛ-Павликени ЕООД д-р Ренета Кръстева. Едноличен собственик на капитала на болницата е общината, а д-р Кръстева е неин управител от 2010 г.

В града работи и Самостоятелна медико-диагностична лаборатория „Медикъл Прециз“ ЕООД – лечебно заведение за извършване на лабораторни, микробиологични, хистологични и други изследвания. Лекарката е управител и собственик на лабораторията до 2009 г. След това управлението поема баща й Никола Кръстев.

Лабораторията има сключен договор с НЗОК.

От събраните доказателства е установено, че освен управител на общинската болница д-р Кръстева е назначена в лабораторията, собственост на нейния баща, като началник на отделение. Отдала е под наем на дружеството на баща си, в което е назначена и като лекар, помещения в болницата, както и лабораторно оборудване и уреди.

Наложена е глоба от 5000 лв., като при влизането му в сила д-р Кръстева следва да бъде освободена от длъжността управител на МБАЛ–Павликени ЕООД.
Сподели:

Коментари (0)

Служебният министър Янкулов иска ВСС да уволни дисциплинарно прокурор Емилия Русинова

Служебният министър Янкулов иска ВСС да уволни дисциплинарно прокурор Емилия Русинова

Искането на Янкулов е мотивирано с предоставената и на съдебните кадровици справка от МВР, според която през юни и август Емилия Русинова - тогава заместникапелативен прокурор на София, е пътувала до съседни държави с Петьо Петров-Еврото

Москва: В Персийския залив има риск от радиационна катастрофа, надминаваща тази в Чернобил

Москва: В Персийския залив има риск от радиационна катастрофа, надминаваща тази в Чернобил

Всичко това се случва на фона на продължаващите пета година атаки на Русия в Украйна - именно срещу гражданска инфраструктура

Янкулов предлага МС да оттегли българските кандидатури за европейски прокурор

Янкулов предлага МС да оттегли българските кандидатури за европейски прокурор

Той каза, че е наясно с риска новата процедура да се забави и да не приключи до юли, когато изтича мандата на Теодора Георгиева