26 Юни, 2026

Антимафиоти блокираха Плевен заради Куката

Антимафиоти блокираха Плевен заради Куката

Жандармеристи и антимафиоти провеждат спецоперация в Плевен за неутрализиране на организирана престъпна група, съобщиха от МВР.

Действията на служителите на ГДБОП се ръководят и координират от ръководителя на Специализирана прокуратура Иван Гешев и двама наблюдаващи досъдебното производство прокурори, а съдействие оказва и дирекция „Жандармерия“.

Всички изходи и входове на Плевен са блокирани. По неофициална информация спецоперацията е срещу групата на Камен Балбузанов – Куката, съобщиха "24 часа" и местният сайт "За Плевен".

Балбузанов е с богато криминално досие. Той има 11 присъди за кражби, измами и хулиганства.

Куката е един от подсъдимите за участие в организираната престъпна група на Христофорос Аманатидис-Таки и Христо Вартерян-Ицо Исуса. Делото се гледа от Специализирания наказателен съд. Обвинението е, че от 2007 г. до декември 2010 г. престъпната група, ръководена от Таки и Ицо Исуса, е разпространявала наркотици, извършвала е грабежи и е нанасяла телесни повреди.

През ноември 2009 г. тогава 32-годишният Камен Балбузанов бе прострелян в кафене в центъра на Плевен. Тежкораненият Балбузанов претърпя няколко операции и по случайност други засегнати от куршумите нямаше.

За опита за убийство пред съда застана Георги Петков, с прякор Дачи, един от "Килърите". Той бе осъден на 20 години затвор.

Сподели:
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена

WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена

Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините

Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...

Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...

Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка

Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие

Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие

Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност

Коментари (0)