Не ми изглежда добре картината в парламента, тя е тъжна картина. Наблюдавам поведения, които са проблемни. Така описа новият парламент политически психолог Антоанета Христова.
Фиксацията е по определена тема, опозиционните партии постоянно гледат назад, в период, който изисква одит на направеното от предишните управници. По-голямата част от ангажимента на новите депутати обаче е как да се построят политики и как да се постигат определени цели. Виждаме фиксиране върху Борисов и желание да изливат емоцията си върху него, и нито една смислена дума какво ни чака и какво ще правим оттук нататък. Всички се питат вече дали ще имаме правителство, аргументира позицията си Христова.
Парлата (говоренето) е нещо добро, но когато доминират обидите, това не е нормално. Асоциацията с 1990 година показва, че ние се намираме в дълбоко състояние на преход. Хората атакуват финансовите ресурси и публични средства, не възприемат институциите и парламента по отношение на своята представителност. Аз мисля, че този парламент е най-малко представителен. Това за мен е малко патологично. Популистките партии вече заминаха, но те играеха по парламентарните принципи…А сега в сферата на мълчание очакваме знак за намерение, за да започнем и ние анализаторите да коментираме, описа тя ситуацията около новия парламент.
По думите на Христова слабостта на БСП е причината за тази патова ситуация, а от датирането на кандидатпрезидентската кампания ще предопредели дали ще имаме нови парламентарни избори и кога.
Още от България
Слънчево и малко по-топло
Максимални температури между 5° и 10°
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен