15 Март, 2026

Антон Кутев: Имаме тежък проблем с демокрацията

Антон Кутев: Имаме тежък проблем с демокрацията

Дали се гласува с машини или с хартия, това са технологии на гласуване и геният на злостта може да намери начин да подкупи и двете системи.

Антон Кутев, бивш депутат от БСП и говорител на служебните кабинети на Стефан Янев и Гълъб Донев, коментира в ефира на БТВ, че „изборите не са били проведени добре“, което според него показва неработеща демокрация.

„Когато имаш неработеща демокрация в една европейска държава, това означава, че се разваля цялото общество. Ако искаме да живеем цивилизовано, не можем да продължаваме така. Тази тема трябваше да бъде решена на ниво ЦИК, а преди това на ниво служебно правителство. Служебното правителство може да направи така, че изборите да се считат за справедливи и верни, а последните не бяха такива“, заяви Кутев.

„Дори част от партиите в управлението не са съгласни с начина, по който са проведени изборите, което означава, че имаме тежък проблем с демокрацията. Големият въпрос оттук нататък е така ли ще провеждаме изборите, защото, ако е така, очевидно не живеем в демокрация“, добави той.

„Дали се гласува с машини или с хартия, това са технологии на гласуване и геният на злостта може да намери начин да подкупи и двете системи. В голяма степен машинното гласуване може да бъде по-справедливо, но има начин да бъде манипулирано. Оказва се, че цялата система е толкова корумпирана, че трябва да бъде променена. Трябва да се отвори Изборният кодекс, да се направят смислени промени, да се върне машинното гласуване и да се подготвят хората, които участват в провеждането на изборите“, посочи още Кутев.

 

Сподели:

Коментари (0)

Великобритания предлага до 40 000 паунда на семейства мигранти, за да напуснат страната

Великобритания предлага до 40 000 паунда на семейства мигранти, за да напуснат страната

Паралелно с това британското правителство затяга правилата за получаване на статут на бежанец

 Тръмп уволни скандалния Ричард Гренел, лобист на Вучич и Мицкоски

Тръмп уволни скандалния Ричард Гренел, лобист на Вучич и Мицкоски

Президентът отстрани предишното ръководство на Центъра "Кенеди" и го замени с лично подбран съвет, който гласува за преименуването на съоръжението на Център „Тръмп Кенеди“

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

В Иран са арестувани 20 души по подозрения в сътрудничество с израелското разузнаване

Прокурор заяви, че силите за сигурност са разкрили и ликвидирали няколко "мрежи от наемници, свързани с Израел"