Конституцията е под сериозни удари в частта с нарушаването на независимостта на съдебната власт
„Стават интересни неща в държавата, но все лоши. Мерките заради коронавируса рефлектираха и върху съдебната система. Ние сме в държава, в която министърът на здравеопазването с една заповед може да затвори съда“. Това коментира пред БНР Антон Станков, бивш министър на правосъдието.
Според него е грозно конфронтирането на институции и персони, а главният прокурор има политическо поведение.
„То е продиктувано не от желанието да се прави политика, колкото да се помогне на правителството“.
В предаването „Хоризонт за вас“ Станков подчерта:
„Не одобрявам изнасянето на доказателства в медиите, защото на техните плещи прехвърляме правосъдието, а това не е добре. Губи се справедливостта“.
По думите му Конституцията е под сериозни удари в частта с нарушаването на независимостта на съдебната власт.
Още от Закон и ред
Оставиха в ареста петимата тийнейджъри, изтезавали и пребили до смърт мъж в Пловдив
Горили жертвата с цигари, обръснали веждите му, нанасяли му удари, имало е и опит да бъде душен - изтезанията са продължили повече от час, мъжът е молил за милост
Видеозапис, показващ насилие на дете от връстници в Радомир, беше разпространен в социалните мрежи
Кметът на Радомир Кирил Стоев обясни, че е научил за случая тази сутрин, след като е видял видеозаписа
Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане „задържане под стража“
Десет деца на възраст между 14 и 17 години, са били арестувани за убийството в Младежкия хълм в града, на три момчета и две момичета са повдигнати обвинения