Той нарече „политическа корупция и търговия с влияние” начина, по който се търси подкрепа от ПП
Кирил Петков и Асен Василев не биха могли да бъдат кандидати за премиер, заяви пред NOVA NEWS политологът доц. Антоний Гълъбов.
"Дори в по-голяма степен Асен Василев. Тези две фигури не могат да съберат нужната подкрепа." - посочи той.
Според него не се виждат усилия да се възстанови поне отчасти парламентрания диалог: „Аз не виждам системни усилия да бъде получена подкрепа за евентуалния мандат за съставяне на правителство. За това би било необходимо ПП да предложи не само структура и състав на кабинет, а и много кратка и ясна управленска програма до края на тази година, ако не до пролетта на идната година.”
Гълъбов нарече „политическа корупция и търговия с влияние” начина, по който се търси подкрепа от ПП: „Когато един министър-председател в оставка твърди, че има нужда просто от 121 народни представители, а не води преговори, това е търговия с влияние”, категоричен е политологът.
„Всички се приготвят за избори и са в предизборна кампания. Но това е щета за бюджета.” - коментира още доц. Антоний Гълъбов и прогнозира, че ще стигнем до нова актуализация в края на годината.
"Все по-възможни и вероятни изглеждат предсрочните избори за сметка на сформирането на парламентарно мнозинство в този парламент", коментира и политологът Христо Панчугов. „Никой не иска предсрочни парламентарни избори, но обстоятелствата неизбежно ще доведат до предсрочни избори. Не е възможно да се формулира дневен ред, който да е обединяващ.” - обясни той.
През неговия поглед: „Дали ще има мнозинство остава второстепенният въпрос. Първостепенният е дали изобщо има нещо, което събира тези политически формации.”
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията