Служебните кабинети на Радев не трябва да се повтарят
„Предсрочният вот е неизбежен. Третият мандат беше наричан по различен начин, но се оказа отровна ябълка за БСП. Беше ясно, че ще е трудно да се реализира. В момента всички политически субекти опитват да минимализират щетите си и да прехвърлят отговорността към другия“. Това заяви политологът доц. Антоний Гълъбов пред БНТ.
„В началото всеки от партньорите каза какво иска да постигне, но нямаше програма. При тази фрагментация в обществото трябваше да бъде изготвен план за справяне с проблемите, а не кабинетът на Кирил Петков да ги създава. Вместо да хванат мотиката, те я настъпиха. През цялото време им показвахме грешки основно свързани с липсата на комуникация. ИТН даваха сигнали отдавна, че няма комуникация. Въпреки опитите за нов кабинет, мотиката остава. Очаква ни гореща политическа седмица, в която вероятно ще бъде разпуснато Народното събрание. Големият проблем е в обезсмисляне на думите, което ще доведе до ново електорално дъно. Ако това се случи, няма да се намерят никакви спасители на следващите избори. Бих предпочел да няма широки коалиции, а да има съгласие по 3-4 неща, с конкретна програма. Подобни коалиции се разпадат за секунди. Дано да не се започва ново кадрово подреждане и да не се повторят служебните кабинети на Румен Радев от миналата година“, каза още Антоний Гълъбов.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия