Изборът на главен прокурор няма да повлияе на местните избори, защото не това е техния залог. Защото публиката, която подкрепя или която се противопоставя на избора на единственият кандидат, отдавна е заявена. Проблемът е, че имаме един единствен кандидат за главен прокурор, при това подкрепена от една цяла кампания от общността на прокурорите, включително и във ВСС, което ме кара да мисля, че той вече е избран. Това коментира в студиото на БНТ политологът Антоний Тодоров.
Той подчерта, че очаквано при такъв избор винаги има напрежение. Според него фигурата на главния прокурор по същество е и политическа.Според политолога доц. Стойчо Стойчев пък освен срещу обвинител номер едно обществено недоверие има и към съдийската общност.
Висшият съдебен съвет (ВСС) се събира днес, за да избере заместник на Сотир Цацаров. Единствен кандидат обаче е Иван Гешев. Това предизвика недоверие и недоволство, че изборът е предрешен.


Коментари (0)