25 Юни, 2026

Апелативният спецсъд: Евгения Банева остава в следствената килия

Апелативният спецсъд: Евгения Банева остава в следствената килия

Магистратите прецениха, че заради тежките обвинения срещу нея, на свобода тя може да извърши друго престъпление

Бизнес дамата Евгения Банева, която е обвинена за участие в престъпна група, присвояване, пране на пари и данъчни престъпления, остава в следствената килия. Това реши Апелативният спецсъд, който потвърди ареста й от първата инстанция, пише "24 часа".


Според тримата съдии има доказателства по делото, че Банева е виновна за престъпленията, в които е обвинена. Те обаче упрекнаха прокуратурата, че е повдигнала обвинения на бизнес дамата за това, че като изпълнителен директор на "Полимери" е присвоявала пари, но всъщност тя не е заемала този пост за времето , което твърди прокуратурата.


Магистратите прецениха, че заради тежките обвинения срещу Банева, на свобода тя може да извърши друго престъпление. Така накратко звучат аргументите на съда да остави Банева зад решетките. По-рано тя поиска да излезе на свобода, за да се грижи за трите й малолетни деца, които в момента били поверени на нейни роднини.


Сподели:
Директорката на НДК обжалва наложената ѝ глоба заради конфликт на интереси

Директорката на НДК обжалва наложената ѝ глоба заради конфликт на интереси

Съдът е постановил решение по казус с изключителна обществена значимост, без една от страните да получи възможност за пълноценно процесуално представителство в съдебната зала

ВАС: Директорката на НДК Андрияна Татарова е действала в конфликт на интереси

ВАС: Директорката на НДК Андрияна Татарова е действала в конфликт на интереси

Сключила е договор с фирма, представлявана от сина ѝ - за това ѝ е наложена глоба от 5000 лева, решението е окончателно

Задържаха мъж за тройното убийство в Угърчин , познавал е отлично жертвите

Задържаха мъж за тройното убийство в Угърчин , познавал е отлично жертвите

Очаква се в ранните следобедни часове на днешния ден мъжът, който има богато криминално минало, да бъде привлечен в качеството на обвиняем за извършеното тежко криминално престъпление

Коментари (0)