5 Декември, 2025

Апелативният спецсъд няма да разпитва Иван Гешев по искане на Иванчева

Апелативният спецсъд няма да разпитва Иван Гешев по искане на Иванчева

Десислава Иванчева

Бившата кметица на "Младост" искаше да го попита защо е бил при нейното задържане пред Спортната палата

Апелативният специализиран наказателен съд отхвърли искането на бившата кметица на район "Младост" Десислава Иванчева да бъде разпитан зам.-главният прокурор Иван Гешев. Тя искаше да го попита защо е бил при нейното задържане пред Спортната палата и какви указания е давал.

"Известно е, че Иван Гешев е зам.-главен прокурор и в качеството му на такъв има право да присъства на всяка акция", обясни председателят на съдебния състав Георги Ушев.

Съдът допусна и искането на прокуратурата за нова графологична експертиза, която да установи дали част от цифрите, написани в тефтерчето на Иванчева, и открити в нейната дамска чанта, са от Петко Дюлгеров. Също така ще бъдат търсени и записи от камери на заведение, в което Дюлгеров е бил на 19 март 2018 година.

Тримата подсъдими Десислава Иванчева, Биляна Петрова и Петко Дюлгеров поискаха и промяна на мерките за неотклонение от "домашен арест"  в по-леки.

Очаква се съдът да се произнесе по-късно днес. (24 часа)
Сподели:

Коментари (0)

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Олга Керелска, ВСС : Общите съдилища са подложени на кадрови геноцид

Керелска обясни, че първоначално е подкрепила предложението на КАК за съкращаване на бройки от окръжни и апелативни съдилища, но впоследствие е размислила.