Браншът на превозвачите е уведомен и се надява на 23 юли промените в закона да влязат в "Държавен вестник"
АПИ, изпълнявайки закона, е спряла продажбата на едномесечните електронни винетки за българските превозвачи, обясни от трибуната на парламента министърът на регионалното развитие Петя Аврамова по искане на БСП. Тя подчерта, че браншът на превозвачите е уведомен и се надява на 23 юли /вторник/ промените в закона за пътищата да бъдат "придвижени до "Държавен вестник" и обнародвани". Отлагането на въвеждането в действие на тол системата за превозни средства над 3,5 тона ще бъде гледано днес на второ четене в комисията по регионална политика, уточни Аврамова. Тя призова левицата да не създава излишно напрежение.
Превозваческият бранш е информиран, че спира продажбата на месечни винетки и ще трябва да бъдат купувани седмични, а тези, които вече са закупили винетки с отложен старт, ще важат, разясни още министър Аврамова.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин