22 Декември, 2025

Апокалипсисът се отменя: Опровергаха изтичането на изказвания на Кирило Буданов за заплаха за Украйна

Апокалипсисът се отменя: Опровергаха изтичането на изказвания на Кирило Буданов за заплаха за Украйна

Снимка: ГУР към Министерството на отбраната на Украйна Кирило Буданов

"Напомняме за военното положение на цялата територия на нашата държава", посочват от разузнаването

Разпространената в медиите "цитати" на ръководителя на ГУР към Министерството на отбраната на Украйна Кирило Буданов от закрито заседание на Върховната рада на Украйна с гриф "строго секретно" не отговарят на действителността.

Това съобщи пресслужбата на Главното управление на разузнаването в отговор на информация в медиите, според която Буданов уж е заявил на закрита среща в парламента на Украйна, че до лятото на 2025 година трябва да започнат сериозни преговори за приключване на войната, тъй като могат да започнат процеси, застрашаващи съществуването на страната.

От ГУР призоваха да не се разпространяват слухове, непроверена и неофициално потвърдена информация, особено по въпроси, свързани със защитата по време на война, тъй като "отделни политически фигури могат да изкривяват това в свой интерес, използвайки за целта журналисти", пише УНИАН.

"Разпространението на всякакви твърдения за това, което уж се обсъжда на официални заседания с гриф "секретно" с участието на военно-политическото ръководство на държавата, вреди на сигурността на държавата и се използва от врага за негови цели", отбелязват в украинското разузнаване.

В ГУР добавиха, че Украйна продължава въоръжената борба за независимост, защото войната с Русия продължава.

"Информационното измерение на войната също има критично важно значение. Напомняме за военното положение на цялата територия на нашата държава", посочват от разузнаването.

Прогнозата на Буданов за войната и преговорите - какво е известно?

Както съобщи УНИАН, в материал на "Украинска правда" се посочва, че в парламента се е провела закрита среща, на която ръководителите на парламента и фракциите са поканили командването на Силите за отбрана, за да разберат реалното състояние на нещата. Според изданието уж ръководителят на Главното управление на разузнаването към МО Украйна Кирило Буданов е предупредил, че до лятото трябва да започнат сериозни преговори за приключване на войната, защото могат да започнат процеси, застрашаващи съществуването на Украйна.

Източник на изданието твърди, че първоначално представителите на Генералния щаб говорили доста объркано, но интересно. Най-запомнящият се бил уж отговорът на Буданов, когато някой го попитал колко време остава, на което той уж отговорил "със своята хладна усмивка", че "ако до лятото няма сериозни преговори, тогава могат да се задействат много опасни процеси за самото съществуване на Украйна".

Сподели:

Коментари (0)

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Турция залови високопоставен деец на Ислямска държава на пакистанската граница

Според разследването на Турската разузнавателна служба, Гьорен е пътувал от Турция до района на Афганистан и Пакистан, където е бил в тренировъчни лагери на „Ислямска държава“ и постепенно е израснал до ръководна позиция

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

ЕС удължава санкциите срещу Русия с още половин година

В обхвата на мерките влиза забрана на вноса или трансфера на суров петрол и определени петролни продукти от Русия към ЕС, изключване на няколко руски банки от системата SWIFT и спиране на излъчването и лицензите в Европейския съюз на няколко руски медии

 Депутати в турския парламент се биха по време на обсъждане на бюджета

Депутати в турския парламент се биха по време на обсъждане на бюджета

Сбиването продължи около 10 минути, като народни представители се бутаха и удряха, докато охраната и други депутати се опитваха да ги разтърват. След обявяване на почивка сблъсъците на моменти бяха подновявани.