10 Март, 2026

АПС брани Илхан Кючюк: Искането за сваляне на имунитета буди съмнения за целенасочен натиск

АПС брани  Илхан Кючюк: Искането за сваляне на имунитета буди съмнения за целенасочен натиск

снимка: БГНЕС

От партията обявиха, че категорично застават в подкрепа на евродепутата

„Алианс за права и свободи” представи своята позиция за искането за сваляне на имунитета на евродепутата Илхан Кючюк. От АПС обявиха, че застават зад Кючюк и категорично заявиха, че разглеждат искането на имунитета му като част от поредица действия, които будят основателни съмнения за политически мотиви и целенасочен натиск.

Случаят трябва да бъде разглеждан от компетентните европейски институции и при стриктно спазване на всички правови гаранции. В този процес Илхан Кючюк вече е заявил готовността си за пълно съдействие – позиция, която говори сама по себе си”, написа парламентарната група във Facebook.

От АПС подчертаха, че ще продължат да отстояват разбирането, че демокрацията се крепи на доверие в институциите и на уважение към личната и професионалната репутация. „В този дух заявяваме своята солидарност с Илхан Кючюк и увереността си, че истината и правото ще надделеят”, се посочва още в публикацията.

Припомняме, че председателят на Европейския парламент Роберта Мецола обяви в понеделник в пленарната зала в Страсбург, че Европейската прокуратура е поискала от нея отнемането на имунитета на Кючюк. Причината - подаден срещу него сигнал за неправомерно разходване на евросредства.

Сподели:

Коментари (0)

Трайков покани турския енергиен министър в София, за да обсъдят газовите доставки

Трайков покани турския енергиен министър в София, за да обсъдят газовите доставки

Българският министър изтъкна, че България разчита на диверсифицирани източници на природен газ, сред които е дългосрочният договор за доставка с азербайджанската държавна компания SOCAR

Божидар Божанов: Явно смятат да правят нов костинбродски скандал или нов саботаж

Божидар Божанов: Явно смятат да правят нов костинбродски скандал или нов саботаж

"Явно искат всичко да е на хартия. Няма да стане. Да не си и помислят да опорочават изборите с ченгеджийски номера", предупреди той

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" срещу Сарафов

Пореден протест на "Правосъдие за всеки" срещу Сарафов

Той е и в подкрепа на служебния правосъден министър Андрей Янкулов