Корпусът на гвардейците на Ислямската революция заяви днес, че Иран иска контрола върху Ормузкия проток - това е "окончателната стратегия" на Техеран
Иранският министър на външните работи Абас Арагчи заяви, че не е ясно дали САЩ наистина са сериозни във връзка с дипломацията, предаде БТА с позоваване на световните агенции.
Изявлението беше направено, след като Арагчи приключи срещите си с пакистански представители в Исламабад, където се очакваше да дойдат и американски пратеници. В крайна сметка стана ясно, че двамата американски емисари Стив Уиткоф и Джаред Къшнър не са отпътували, тъй като Тръмп е анулирал мисията им.
В съобщение в платформата Х Арагчи заяви, че е представил позицията на Иран за "устойчива рамка", която да сложи траен край на войната, като допълни, че все още трябва да се разбере дали САЩ са сериозни относно дипломацията.
Същевременно Корпусът на гвардейците на Ислямската революция заяви днес, че контролът върху Ормузкия проток е окончателната стратегия на Техеран в конфликта му със САЩ, предаде Франс прес.
"Контролирането на Ормузкия проток и поддържането на възпиращия ефект, който произтича от това върху Америка и поддръжниците на Белия дом в региона, е окончателната стратегия на Ислямската република Иран", заяви корпусът в официално съобщение.
Още от Свят
Тръмп коментира откритото писмо на Зеленски до Путин: Аз ги доведох до тази позиция
„Нека се разберат“, заяви той, като отново повтори тезата си, че ако е бил президент на САЩ, войната между Русия и Украйна никога нямало да започне
Лидерите на ЕС предлагат по-бърз път към Съюза за Западните Балкани
Макар Брюксел отдавна да поддържа идеята всички балкански държави да напредват заедно, Черна гора и Албания все по-ясно се открояват като най-напреднали кандидати
Зеленски оцени репликата на Путин за откритото му писмо: Слаб отговор
Руският диктатор е разочаровал много хора по света, констатира украинският президент