Той би сринал целия южен фронт
Основните опасения на руските власти са свързани с възможността Въоръжените сили на Украйна да нанесат удар срещу временно окупирания Крим. Това заяви съветникът украинската президентска администрация Олексий Арестович в интервю за изданието "Гордон".
По думите му, сега руските окупатори укрепват отбраната си в Запорожка област, в триъгълника Енергодар-Мелитопол-Токмак.
"Главното им опасение – това е директен удар срещу Крим. Той срива целия южен фронт, ВСУ и другите сили за отбрана директно излизат на границата на Крим. За тях това е пълна морална катастрофа." – подчертава Арестович.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Украйна е включена в бюджета на Пентагона: Reuters разкри подробности
По-рано Камарата на представителите на САЩ одобри законопроект за продължаване на подкрепата за Украйна
Христо Грозев: Путин е в паника! 3 покушения в Москва за един ден
"Украйна има напълно разбираем мотив да извършва подобни акции, които подкопават настроенията сред московския елит. И това работи", казва той
Тръмп с ново салто мортале! Отмени ударите срещу Иран, петролът поевтиня
Индексът Дау Джоунс Индъстриъл Авъридж (Дау Джоунс) нарасна с 1,7 процента и достигна стойност от 50 753,64 пункта.