24 Април, 2026

Арестуваха албанец, стрелял по сръбски младежи в Косово

Арестуваха албанец, стрелял по сръбски младежи в Косово

Те са ранени, без опасност за живота

Задържан е албанец, който рани с автоматично оръжие двама сърби в косовско село, съобщи „Курир“. Заподозреният е с инициали A.K., на 33 години, съобщи „Перископи“.

11-годишно момче и 21-годишен младеж бяха ранени в село Готовуша до град Щръпце от преминаващ автомобил. Двамата са откарани в болница със средни наранявания.

По време на нападението младежите вървели край пътя и носели елха, когато нападателят открил огън срещу тях. Те са с огнестрелни рани, едното момче е простреляно в ръката, а другото в рамото, без опасност за живота.

По-големият младеж, който пострада днес, разказа как се е случил инцидентът.

„Излязохме на пътя да снимаме и тогава мина кола. Изстреляха куршум и ме улучиха в ръката“, каза той пред TV Herc.

След инцидента разбунтували се сърби блокираха пътя в знак на протест, съобщава сръбският „Телеграф“. Както заявиха те, блокадата ще продължи до залавянето на нападателя, а ситуацията в момента е изключително напрегната, пише „Косово онлайн“.

На терен присъстват членове на косовската полиция, а малко по-далече от блокадата е паркиран автомобил на КФОР с полски членове.  /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Бивш външен министър на Украйна: Преговорите за ЕС ще бъдат най-трудни със съседите ни

Бивш външен министър на Украйна: Преговорите за ЕС ще бъдат най-трудни със съседите ни

По думите на Павло Климкин ролята на регионалната дипломация може да стане ключова за бъдещата европейска интеграция на Украйна

Посещение на Зеленски в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника Салман

Посещение на Зеленски в Саудитска Арабия за среща с престолонаследника Салман

Украинският президент задълбочи връзките си с няколко държави от Залива след началото на войната на САЩ и Израел срещу Иран. Той сключи отбранителни споразумения с държави от региона.

Цената на петрола се покачва, надеждата за мирни преговори отслабва

Цената на петрола се покачва, надеждата за мирни преговори отслабва

Тези тенденции са предизвикани от действията на Иран и САЩ, които се опитват да намерят пресечени точки в постигането на примирие на конфликта в Залива