31 Март, 2025

Арестуваха банкова служителка, обрала 1 млн. лв. от клиентски сметки

Арестуваха банкова служителка, обрала 1 млн. лв. от клиентски сметки

Разследваният период на престъплението е 3 години

Служителка (38 г.) на банка във Варна е задържана за присвояване на около 1 милион лева от чужди сметки, съобщи днес окръжният прокурор Красимир Конов. Той уточни, че жената, която е от Варна, е задържана за срок до 72 часа, като ще бъде внесено искане за постоянен арест. Тя работи в банката от 2007 година, поясни БТА. Разследваният период на престъплението е 3 години.

Изясняват се засегнатите от присвояването вложители на банката. Прокурорът допълни, че има засечени и други лица по случая, като съпричастността им се проверява. Присвоените средства са били прехвърляни в определена сметка. Сигналът за престъплението е подаден от банката, която го е установила, и оказва пълно съдействие по случая. Присвояването е в особено големи размери, а предвиденото наказание за такова престъпление е от 10 до 20 години затвор, конфискация на имущество и лишаване от права, каза още Конов.

Сподели:
Академията на МВР отвори вратите си за посетители

Академията на МВР отвори вратите си за посетители

Днес, на 31 март 2025 г., всички посетители могат да научат повече за образованието и подготовката във Факултет „Полиция“, а утре във Факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“

Просветно дъно за България - българските ученици най-неграмотни в ЕС

Просветно дъно за България - българските ученици най-неграмотни в ЕС

Страната ни се намира под средния резултат от 472 точки - с 417, като първенци са децата от Сингапур

Янка Такева: Имотите на учителския синдикат са инвестиция за педагозите

Янка Такева: Имотите на учителския синдикат са инвестиция за педагозите

По нейните думи имотите, които са узаконени, са закупени с пари от членския внос на преподавателите