16 Декември, 2025

Обвинени за трагедията в Нови Сад: Арестуваха двама бивши сръбски министри

Обвинени за трагедията в Нови Сад: Арестуваха двама бивши сръбски министри

Снимка: архив

Проправителствени медии в западната ни съседка, подчинени на президента Александър Вучич, твърдят, че става въпрос за "масови опити за удар по държавата от прокуратурата по заповед на Запада"

Арестуваха бившият сръбски министър на търговията Томислав Момирович, подал оставка след срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад в края на миналата година. Издадоха заповед за повторен арест и на бившия министър на строителството Горан Весич

Това се е случило по време на акция на полицията и Прокуратурата за организирана престъпност, съобщи сръбската редакция на "Евронюз", цитирана от БТА.

Момирович подава оставка на 20 ноември 2024 г., след като по-рано същия месец трагедията отне живота на 16 души. В периода 2020-2022 г., когато се извършва ремонт на гарата, той е бил министър на строителството, транспорта и инфраструктурата, предаде actualno.com.

Издадена е заповед за повторен арест и на бившия министър на строителството Горан Весич, който също подава оставка след трагедията, но заявява, че не се чувства виновен за инцидента.

Той бе арестуван в края на ноември 2024 година и му бе повдигнато обвинение в тежко престъпление срещу общата сигурност във връзка с престъплението "причиняване на обществена опасност".

Весич бе освободен от ареста и му бе позволено да се защитава на свобода. Към момента той се намира в болница след спешна коремна операция.

Белград обвини Запада, който опитвал да удари Сърбия отвътре.

Проправителствени медии в западната ни съседка, подчинени на президента Александър Вучич, твърдят, че става въпрос за "масови опити за удар по държавата от прокуратурата по заповед на Запада".

Сподели:

Коментари (0)

Знамена на „Ислямска държава“ са открити в колата на атентаторите от Бонди

Знамена на „Ислямска държава“ са открити в колата на атентаторите от Бонди

Превозното средство, намерено близо до плажа в Сидни, е регистрирано на името на единия от убийците.

Силни взривове в Одеса - дронове атакуват града

Силни взривове в Одеса - дронове атакуват града

Тревога е обявена в цяла Одеска област,  сирените са задействани в 03:29 часа.

Желязков ще участва в срещата на върха на държавите от Източния фланг на НАТО

Желязков ще участва в срещата на върха на държавите от Източния фланг на НАТО

Домакин е премиерът на Финландия Петери Орпо. Ще участват лидери от България, Швеция, Естония, Латвия, Полша, Румъния и Литва.