24 Май, 2026

Арестуваха ислямисти в Гьотингер, с пъклен план за атентат в Германия

Арестуваха ислямисти в Гьотингер, с пъклен план за атентат в Германия

При масирана полицейска операция с участието на 450 униформени, сред които и барети, тази нощ бяха претърсени 12 обекта във федералната провинция Долна Саксония. Задържани са двама ислямисти, готвили кървав атентат в Германия.

В Гьотинген са арестувани 27-годишен алжирец и 23-годишен нигериец. И двамата са живели със семействата си в университетския град. Известни са били като опасни салафисти.

“Събраните доказателства преди осъществяването на полицейската акция сочеха, че непосредствено предстои осъществяването на терористичен удар от страна на салафистката сцена в Гьотинген. Това наложи решението ни да действаме незабавно”, оповести днес директорът на полицията в града Уве Люринг.

Вътрешният министър на федерална провинция Долна Саксония Борис Писториус добави: “Нанесохме сериозен удар. Успешната акция за пореден път показва решимостта на силите за сигурност да борят ислямския тероризъм. Разполагаме с достатъчно сили, подготвени сме изключително добре. Въпреки това битката срещу това динамично движение ще изисква още много от нас.”

Министър Писториус отказа повече подробности, тъй като полицейската операция още не е приключила. Детайли се очакват по-късно днес, когато представители на силите на реда ще дадат пресконференция.

Салафистите в Германия са под строгото наблюдение на контраразузнаването. Те набират привърженици на ислямистката терористична организация “Даеш”, с която поддържат тесни контакти.

Сподели:

Коментари (0)

Полша активира военната си авиация заради масираната руска атака срещу Украйна

Полша активира военната си авиация заради масираната руска атака срещу Украйна

"Действията са превантивни и имат за цел да осигурят и защитят полското въздушно пространство, особено в районите, съседни на застрашени региони в Украйна"

Преговорите: Иран разминира Ормузкия проток, САЩ вдигат блокадата, за урана все още няма решение

Преговорите: Иран разминира Ормузкия проток, САЩ вдигат блокадата, за урана все още няма решение

САЩ ще се ангажират да издадат няколко лиценза, които временно ще спрат санкциите срещу Иран и ще позволят на Техеран да търгува свободно с петрол

Жертвите на епидемията от ебола в Конго вече са над 200

Жертвите на епидемията от ебола в Конго вече са над 200

СЗО обяви международна извънредна ситуация заради разпространението на силно заразната хеморагична треска