15 Януари, 2026

Италиански бизнесмен арестуван заради убийството на словашкия журналист

Италиански бизнесмен арестуван заради убийството на словашкия журналист

снимка: cross.bg

Словашките власти отново арестуваха италиански бизнесмен, заподозрян за убийството на разследващ журналист и годеницата му, предаде Асошиейтед прес, като се позова на генералната прокуратура, посочи БНТ.

Антонино Вадала е бил арестуван тази сутрин в град Михаловце. Задържането е било извършено по искане на италиански съд, издал европейска заповед за арестуването на бизнесмена заради свързано с наркотици престъпление. Италия иска той да бъде екстрадиран.

Вадала беше един от седмината италианци, задържани като заподозрени за убийството на Ян Куциак и Мартина Кушнирова. Журналистът и годеницата му бяха открити застреляни в дома им на 25 февруари.

В последния си, недовършен материал Куциак е писал за връзките между Вадала, за когото се твърди, че е част от италианска престъпна организация, и хора, близки до словашкия министър-председател Роберт Фицо.

Убийството на журналиста и годеницата му предизвика политическа криза, която заплашва коалиционното правителство на Фицо.
Опозицията поиска вот на недоверие срещу правителството и гласуването беше насрочено за следващия понеделник.

Сподели:

Коментари (0)

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Русия се стресна за изпращането на военни части на НАТО в Гренландия

Руската дипломация изрази „сериозна загриженост“. Това се случи след срещата в Белия дом между датски, гренландски и американски лидери.

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

Фон дер Лайен отново пред вот на недоверие

В рамките на 6 месеца това ще бъде четвъртия вот, пред който ще се изправи председателят на Европейската Комисия

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

Кристалина Георгиева пристигна в Киев за срещи на високо ниво

До този момент не са дали подробности за целта на посещението на шефа на МВФ