17 Юни, 2026

Арестуваха кмета на Асеновград

За разпит са отведени и трима бизнесмени

Днес при акция на ДАНС и Специализираната прокуратура е задържан кметът на община Асеновград д-р Емил Караиванов. 

За разпит са отведени и трима бизнесмени, сред които собствениците на строителна фирма Вакрил и Георги Запрянови. Задържан е и асеновградският бизнесмен Николай Христов.

Това се случва само седмица, след като в ареста влезе главният архитект на Асеновград Константин Атанасов, който е обвинен, че е поискал подкуп от управителя на клон на акционерно дружество Митко Захариев, за да съгласува идеен инвестиционен проект.

Подкупът е в размер на 8000 лв. И двамата са в ареста. Тепърва ще стане ясна причината за днешните арести.

От БСП коментираха в кулоарите на парламента, че всеки е невинен до доказване на противното, пише novini.bg. 

Сподели:
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом

В края на  май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт

Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Институтът за пътна безопасност праща първи министър на Радев на гл. прокурор

Повод за острата реакция стана гостуването на арх. Иван Шишков в сутрешния блок на bTV, където организацията критикува пълното отсъствие на неудобни въпроси от страна на водещите

Коментари (0)