4 Март, 2026

Арестуваха председателя на ТЕЛК в Ловеч

Арестуваха председателя на ТЕЛК  в Ловеч

В момента текат процесуално-следствени действия

Задържан е председателят на ТЕЛК в Ловеч. В момента текат процесуално-следствени действия. Подробности ще даде окръжният прокурор Валентин Вълков на брифинг в 14.30 часа.

„Има открити нарушения при издаването на решения за трайно намалена работоспособност по реда на Наредбата за медицинската експертиза. В момента анализираме порочните практики, които са установени", заяви Ананиев на брифинг в Министерския съвет след среща между министър-председателя Бойко Борисов преди седмица. На срещата присъства още и зам.-главният прокурор Иван Гешев. 

Бяха обсъдени данните от извършените от МВР и прокуратурата следствени действия във връзка с нерегламентираното издаване на решения за трайно намалена работоспособност. Министърът е запознал присъстващите с напредъка по изпълнението на проекта за изграждане на Националната здравна информационна система и с текущото провеждане на обществени поръчки за изработване и внедряване на компонентите й. С въвеждането на системата ще заработят редица контролни механизми, които ще възпрепятстват порочните практики, е казал Ананиев.

Стартирането на електронната здравна система чрез въвеждане на електронна здравна карта, електронна рецепта и електронно направление, е едно от основните искания на представителите на гражданската инициатива „Системата ни убива“.
Сподели:

Коментари (0)

Счупена челюст и разбити надежди: Зъболекар води 3-годишна битка с "недосегаем" бивш полицай

Счупена челюст и разбити надежди: Зъболекар води 3-годишна битка с "недосегаем" бивш полицай

Цветан Иванов разказва за кошмара на пътя и за бившия служител на МВР, който се саморазправя с него заради "чуждо присъствие" в селото си

Висш йерарх на Вселенската патриаршия бе осъден във Финландия за измама със субсидии

Висш йерарх на Вселенската патриаршия бе осъден във Финландия за измама със субсидии

Когато има държава със здрава съдебна система - всеки може да бъде призован на подсъдимата скамейка

Лъже ли кметът Васил Терзиев? Дал е на групата "Петрохан" четвърт милион лева

Лъже ли кметът Васил Терзиев? Дал е на групата "Петрохан" четвърт милион лева

Парите са превеждани в частната сметка на „Ивей“ преди, по време и след изборите за кмет на София, последният транш прави бившата жена на Терзиев