7 Декември, 2025

Армения е готова да признае Нагорни Карабах като част от Азербайджан, има условие

Армения е готова да признае Нагорни Карабах като част от Азербайджан, има условие

Никол Пашинян

Баку да гарантира сигурността на арменското население

Армения е готова да признае анклава Нагорни Карабах за част от съседен Азербайджан, ако Баку гарантира сигурността на етническото арменско население.  Това заяви арменският премиер Никол Пашинян, цитиран от Нова ТВ и руската държавна агенция ТАСС.

На пресконференция Пашинян заяви, че Ереван е готов да обсъди демилитаризацията на границата с Азербайджан след подписване на мирно споразумение. Според него идеята за създаване на демилитаризирана зона по арменско-азербайджанската граница заслужава да бъде обсъдена.

Арменският премиер каза, че се между двете страни се водят интензивни преговори и изрази надежда, че в близко време може да бъде постигнато съгласие по текста на мирен договор с Баку.

Пашинян отбеляза също, че страната му ще реши да се оттегли от Организацията на Договора за колективна сигурност (ОДКС), ако прецени, че тази структура "е недееспособна".

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.