Контролираното от "Хамас" здравно министерство на Газа отрича
Израелски войници са заловили около 100 войници на "Хамас" при операция в болницата "Камал Адван" в северната част на ивицата Газа.
„Военните задържаха около 100 терористи от комплекса, включително такива, които се опитаха да избягат по време на евакуацията на цивилни. Вътре в болницата военните откриха оръжия, средства за терористични дейности и разузнавателни документи.“ - се казва в изявление на Израелските сили за отбрана.
Контролираното от "Хамас" здравно министерство на Газа отрича наличието на войници от шиитската организация в болницата, която израелските сили щурмуваха на 25 октомври, съобщи US News. Министерството твърди, че става дума за "десетки мъже от медицинския персонал".
„Няколко от напълно идентифицираните терористи се маскираха като медицински персонал, така че нямахме друга алтернатива, освен да проверим и медицинския персонал“, заяви служител на израелската армия.
Медицинският персонал е отказал да се евакуира от болницата или да остави пациентите си без надзор. Стотици разселени палестинци също са били подслонени там.
„Евакуираха всички, които се бяха подслонили тук. Отделиха мъжете от жените и направиха две опашки, беше много унизително за нашите мъже, тъй като ги взеха без дрехи и без нищо, с което да се покрият.“ - казва Майсун Алиан, медицинска сестра в болницата.
От израелската армия заявиха, че арестуваните мъже от "Хамас" са били съблечени, за да ги проверят за оръжие.
"След като ги проверихме, ги снабдихме с дрехи“, поясниха израелските военни. /БГНЕС
Още от Свят
Иран: Петролно замърсяване край остров Кешм е резултат от чуждестранната военна агресия
Гарибабади заяви, че подобни екологични щети по иранското крайбрежие на Персийския залив подчертават необходимостта Иран, като крайбрежна държава, да определи и приложи механизъм за управление на Ормузкия проток
Министерството на отбраната на Австрия издирва информация за 21 предполагаеми руски агенти
Предполагаемите агенти работят в руското посолство и в представителства на Москва към ОССЕ, ООН и др. международни организации във Виена. Руските разузнавателни служби се стремят да дестабилизират други страни.
Руският опозиционер Надеждин: Младите хора в Русия ми казаха, че искат мир и нормален живот
Желанието за промяна е „огромно“, споделя Надеждин, позовавайки се на разговорите си с руснаци преди прекратяването на предизборната му кампания