23 Март, 2026

Арогантен Лавров: Разследването на сваления „Бойнг“ в Донбас напомня на случая „Скрипал“

Арогантен Лавров: Разследването на сваления „Бойнг“ в Донбас напомня на случая „Скрипал“

Налага се усещане за дежа вю, при което нашите партньори са решили в случай, в който са загинали стотици хора

 Външният министър на Русия Сергей Лавров заяви, че разследването на катастрофата на самолета „Бойнг“ в Донбас напомня на случая „Скрипал“ по това, че и в двата случая няма никакви доказателства, предава ТАСС, цитирана от "Фокус". Едно арогантно изказване на фона на разкритията на международното разследване за сваления самолет. 

„Много ми напомня на случая със Скрипал, когато казаха, че много вероятно руснаците да стоят зад него, но веднага съобщиха, че разследването ще продължи и че то ще отнеме време“, заяви Лавров.

„Налага се усещане за дежа вю, при което нашите партньори са решили в случай, в който са загинали стотици хора, да спекулират за това заради постигането на своите политически цели“, допълни той.
Министърът отбеляза, че неговият холандски колега Стеф Блок не е успял да даде никакви доказателства, че Русия има роля в падането на самолета.
„Днес ми звъня холандския министър на външните работи, разказа, което е известно. Заяви, че няма съмнения, че „Бук“-ът е прилетял от територията на Русия. Поинтересувах се от фактите, доказващи твърдението. Той не ми даде такива“, обърна внимание Лавров. 

Сподели:

Коментари (0)

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

Въпреки очертаваща се победа, управляващата словенска партия на настоящия премиер Роберт Голоб ще трябва да намери коалиционни партньори, за да сформира правителство

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

"Ние наблюдаваме вашите портфейли. Това е вашето последно предупреждение", заяви председателят на иранския парламент Мохамед Багер Галибаф в публикация в социалната платформа "Х"

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Досега защитниците са успели да унищожат между 10 и 20 такива безпилотни летателни апарати на противника