25 Февруари, 2026

Асад категоричен: Няма да се срещам с Ердоган, той е наш враг

Асад категоричен: Няма да се срещам с Ердоган, той е наш  враг

Реджеп Таип Ердоган

Среща с турския президент Реджеп Таийп Ердоган би била неуместна, докато турската армия се намира на територията на Сирия. Това заяви президентът на страната Башар Асад в интервю пред телевизионния канал RT, предава ТАСС.

„Не мисля, че този, който окупира вашата страна, ще бъде сред приоритетите ви за среща“, заяви сирийският лидер в отговор на въпрос дали има шанс за среща между него и турския му колега.

Асад все пак отбеляза, че не е против преговори с Анкара. „Ние не разглеждаме Турция като враг. Турският народ е наш съсед. Имаме обща история. Врагът е Ердоган и неговата политика“, подчерта държавният глава.

Сподели:

Коментари (0)

Залужни: Във Великобритания заработи първият украински завод за производство на дронове,

Залужни: Във Великобритания заработи първият украински завод за производство на дронове,

"Започването на производството във Великобритания има дълбока стратегическа логика“

Германия е отнела правото на пребиваване в страната на 8232 чужди граждани през 2025 г.

Германия е отнела правото на пребиваване в страната на 8232 чужди граждани през 2025 г.

Депортацията може да се осъществи само след след издаването на официална заповед за принудително извеждане

Тръмп продължава да поляризира нацията - пет извода от речта му

Тръмп продължава да поляризира нацията - пет извода от речта му

Речта ще остане в историята най-вече с дължината си - рудно е да си представим, че с нея Тръмп ще успее да подобри лошите си резултати в проучванията