„Доверието е двупосочен процес. Той е инвестиция от страна на този, който дава доверието и обещание от страна на този, който предлага нещо за да получи доверието, ако говорим за политика. и доверието зависи в много голяма степен от това, което, в английския се използва думичката deliver (доставя - от англ.) политиците като кажат нещо, трябва да го доставят после на избирателите си и когато този процес еднопосочно е прекратен, тоест политиците казват, че ще направят нещо, а правят различно от това, което обещават.“, казва популярният влогър Асен Генов в предаването „Видимо и невидимо: Контрапропаганда“ с Калин Манолов.
„Ако говорим за дясно мислещи политически хора, ние можем да спорим дали сме по-либерални или по-консервативни в своите десни убеждения, но ние трябва да залагаме върху личните си качества и личните си усилия да живеем добре и да гарантираме за тези след нас достоен и хубав живот. И в този смисъл отговорността се разпростира и през нашия политически избор. Ние не бива да инвестираме доверие в политици, които няма да доставят това, което ни обещават. А те отиват в политиката със заявка нещо да направят според нашите разбирания за правилно и когато не го правят, ние правим грешен избор и ние сами се отказваме от тази отговорност за собствения си живот, а и за живота на тези след нас.“, казва Асен Генов.
Според Генов политиците в България по-скоро не могат и не искат да вземат верни стратегически решения. „Страхът от това да вземеш вярното решение, защото не е, че не им се подсказва. Подсказват им и наши партньори, подсказваме им ние, избирателите, кои са верните решения на тези, за които гласуваме, не говоря за тези за които не гласуваме. те слушат своя електорат. Но едновременно „не моженето“ и едновременно страха и „не искането“ да се вземат правилните решения, това е което виждаме в България. „Не искането“, например, можем да го видим във всеки един политически разговор за миналото до 89-та г. Стане ли дума за комунистическия режим, за репресивната машина на комунистическия режим и ДС, чуем ли „сега не му е времето“, означава че политикът го е страх да вземе вярно решение и не разбира сериозността на проблема.“
„Не може ти да си срещу ЕС, срещу капиталистическата система, западната ориентация на България, срещу еврото и в същото време да спестяваш в евро, да ползваш именно технологичните постижения на Западния свят, които са възможни само единствено в западния свят и да ползваш информационната среда, която този цивилизован свят ти предлага, да се ваксинираш, но да си срещу ваксината и медицината, това е лицемерие!“
За медийното отразяване на трагичната случка на паркинга на баптистката болницата Ал-Ахли с дефектиралата палестинска ракета, изстреляна от „Хамас“ гостът коментира: „Там виждаме две неща. Първото е тоталния провал, при това на световни медии, които просто преповториха тезата на арабската редакция на „Ал Джазира“, финансираната и контролирана от Катар телевизия. Те мисля, че бяха първи със заявката за 1000 загинали, при този взрив в близост до болницата Ал-Ахли и след това се завъртя по всички водещи медии, на които в последствие им се наложи, сякаш в движение, да адаптират своята теза и вече гръмките заглавия „Израел уби“, „Израел обстрелва“ и т.н. минаха на втори план. Второто нещо което виждаме от трагично събитие е ракета, която не стига своята цел, а пада другаде и убива невинни хора, независимо кой към кого стреля, в случая не коментираме това, това е доминиране на пропагандата, тотална победа на пропагандата в полза на левичарската поза на Палестина.“
Целият разговор на Калин Манолов с Асен Генов в предаването „Видимо и невидимо: Контрапропаганда“ можете да гледате във видеото:
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас