Той направи този коментар във връзка с това, че прокуратурата извика на разпит зам.-кмета на Столична община Надежда Бобчева и директора на завода за отпадъци заради кризата с боклука.
„Това, което виждаме да се случва тази сутрин с действията на прокуратурата в Столичната община, е абсолютен скандал. Вместо да се помогне на София да се справи с проблема, ѝ се пречи всячески“, каза в парламента съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев, цитиран от бТВ.
Той направи този коментар във връзка с това, че прокуратурата извика на разпит зам.-кмета на Столична община Надежда Бобчева и директора на завода за отпадъци заради кризата с боклука.
„Гражданите на София и много кметове помогнаха. Тази криза ще бъде преодоляна и мръсното изнудване на софиянци ще спре. Ще се справим с изнудвачите“, заяви Василев.
„Нали г-н Борисов каза вчера, че ще помага и днес прокуратурата започна да помага, като вика хората, които организират чистенето, за да им губи времето. Това виждаме в момента“, каза още той. „В момента виждаме, че дуото по художествена гимнастика е преминало към съчетанието с бухалки“, заяви Асен Василев. | БГНЕС
Още от България
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце
Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент