12 Май, 2026

Асен Василев единствен от ПП гласувал "против" сделката за F-16, други 10 се въздържали

Асен Василев единствен от ПП гласувал "против" сделката за F-16, други 10 се въздържали

Асен Василев

Радостин Василев и Ицо Хазарта пък не били в залата

Асен Василев е единственият депутат от ПП, който е гласувал против закупуването на втора ескадрила самолети F-16. Това показва разпечатката от гласуването в парламента, съобщи "24 часа". 10 от групата или са се въздържали, или не са участвали в гласуването. Сред въздържалите се са бившият вътрешен министър Бойко Рашков и бившият вицепремиер Калина Константинова.

Иван Христанов, бившият зам.-министър на земеделието е бил в зала, но не е участвал в гласуването. Така са постъпили и Венко Сабрутев, бившият шеф на правната комисия Милен Матеев, бившият шеф на антикорупционната комисия Михал Камбарев, певецът Христо Петков, известен като Ицо Хазарта и бившият спортен министър Радослав Василев.

България ще си купи нови Ф-16 от САЩ, решиха днес депутатите, след като приеха Инвестиционния план, предложен от кабинета. Новите осем машини минаха със 162 гласа "за", 49 "против", а 11 се въздържаха. Всички се учудиха защо гласовете "за" не са 173, колкото се брои евроатлантическото мнозинство. Сега става ясно, че 11 от "Промяната" не са подкрепили закупуването на втората ескадрила американски самолети.
Сподели:

Коментари (0)

Днес слънцето се редува с облаци, бурни дъждове с гръмотевици

Днес слънцето се редува с облаци, бурни дъждове с гръмотевици

Вятърът ще е слаб до умерен от запад-югозапад, по време на гръмотевичните бури временно ще се усилва и ще сменя посоката си. Максималните температури - между 22° и 27°, в София – около 23°.

Протест срещу гастрола на путиниста Вадим Репин - пред зала "България", преди концерта

Протест срещу гастрола на путиниста Вадим Репин - пред зала "България", преди концерта

"В условията на продължаващата руска агресия срещу Украйна подобно участие не може да бъде замаскирано като културно събитие - Кремъл отдавна използва културата като оръжие на своята „мека сила“"

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Съдия Ива Кечева става първият назначен заместник на новия правосъден министър Николай Найденов