29 Април, 2026

Асен Василев: С ГЕРБ е абсурдно да сме водили преговори

Асен Василев: С ГЕРБ е абсурдно да сме водили преговори

снимка: архив Faktor.bg

Депутатът от ПП-ДБ обясни по какви причини са готови да подкрепят ген. Атанасов за председател на НС

"Не сме водили преговори с никого. С ГЕРБ е абсурдно да водим преговори преди да се подписали декларацията за ограничаване на Пеевски във властта".

Това заяви депутатът от ПП-ДБ Асен Василев пред журналисти във връзка с възможността да бъде избран председател на парламента. 

Той  потвърди, че ПП ще подкрепят ген. Атанас Атанасов, тъй като той е коалиционен партньор. Освен това смятат, че със сигурност би било възможно най-бързо прокара законите, които са в декларацията и те да бъдат притворени в действие, като бъде спрян изборът на Борислав Сарафов за главен прокурор. 

По думите на Василев все още не е ясно дали утре ще бъде избран председател на Народното събрание. 

От ПП-ДБ заявяват, че ще водят разговори с "БСП-Обединена левица" само ако подпишат декларацията за санитарния кордон.

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

"Попитайте главния секретар на МВР кои са шампионите по купуване на гласове на изминалите избори и отговорът сам ще дойде на мястото си", каза служебният премиер

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Той добави, че "Продължаваме промяната" държи на своя центристки профил и не смята да се ограничава само до десни послания

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"