25 Декември, 2025

Асен Василев: Задава се следващата голяма битка в НС - за бюджета

Асен Василев: Задава се следващата голяма битка в НС - за бюджета

Снимка: архив

По отношение на делото „Митниците” и завръщането на Паскал председателят на "Продължаваме промяната" каза, че няма притеснения и ако е имало нещо срещу него, „вече щяха да са се задействали”

„За момента не планираме нов вот на недоверие. Следващата голяма битка, която се задава, е покрай бюджета”, разкри пред Нова председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев
  
Относно приетия законопроект шефовете на службите да се избират от парламента без подпис на президента, Асен Василев заяви: „Пеевски си избра Деньо Денев за шеф на ДАНС, президентът не подписва и сега търсят начин да отнемат тези правомощия на президента. Въпросът е дали ГЕРБ, БСП и ИТН ще клекнат”.
 
„Антикорупционната комисия няма как да бъде закрита в този момент, тъй като ще изгубим 6 милиарда евро по ПВУ”, коментира Василев.
 
По отношение на делото „Митниците” и завръщането на Паскал, Василев каза, че няма притеснения и ако е имало нещо срещу него, „вече щяха да са се задействали”. „Виждаме опити за очерняне”, каза Василев.
  
Председателят на ПП заяви още, че в първия работен ден за институциите ще провери имала ли е разрешително фирмата, която започна къртене на „Жълтите павета”.

„Това, което стигна до мен като информация и трябва да проверим, като работят институциите - фирмата е къртила без нито едно разрешително. А знаете, че „Жълтите павета” са паметник на културата, трябва да има разрешително от Министерството на културата, после от общината”, каза Василев.

Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина