6 Януари, 2026

ПП-ДБ: Следващата стъпка - предсрочни честни и свободни избори

ПП-ДБ: Следващата стъпка - предсрочни честни и свободни избори

снимка: стоп кадър от видео

Това е първа стъпка по пътя България да стане нормална европейска държава

Благодаря на всички граждани, които излязоха по площадите, за да кажат на това правителство, че България не може да се управлява по този начин. Това е първа стъпка по пътя това България да стане нормална европейска държава. Следващата стъпка е да се проведат честни и свободни избори, а не опорочени от изборни. Това заяви лидерът на ПП Асен Василев. 

Това е победа за всички български граждани, оттук нататък предстои задачата България да стане държава, която работи за всеки един от нейните граждани, а не само за един, който щеше да прави държава с голямо “Д”, каза Василев.

В това НС ние няма да участваме в каквото и да било конфигуриране. Оттук нататък България да отиде на избори, които да се проведат по ясни правила, да бъдат демократични и честни. Тази оставка на правителството е победа за България и за всички свободни хора, които излязоха да протестират, каза на свой ред депутатът и съпредседател на „Да, България“ Ивайло Мирчев.

Отговорността, че България отива отново на предсрочни избори, е на тези, които отказаха да изолират Пеевски, отказаха да се присъединят към санитарния кордона. По този начин те обрекоха това правителство на пълна делегитимация и затова се стигна до неговата оставка, каза в заключение на пресконференцията другият съпредседател на „Да, България“ Божидар Божанов.

Така депутатът отговори на изявлението на лидера на ДПС-Ново Начало Делян Пеевски, според който, отговорност за всичко, което предстои, ще има опозицията в лицето на ПП-ДБ и коалицията "Сорос".

Сподели:

Коментари (0)

Идват първите пенсии в евро: Засилена полицейска охрана край пощите и банките

Идват първите пенсии в евро: Засилена полицейска охрана край пощите и банките

За координиране на действията служители на МВР са провели повече от 4 хил. срещи с представители на Български пощи, банкови институции, държавната и местна власт

Няма българска дума "евра", как е правилно да изпишем новата валута

Няма българска дума "евра", как е правилно да изпишем новата валута

Институтът за български език посочва, че в ежедневната устна и писмена реч формата "евра" се счита за некнижовна и неправилна и добавя, че думата "евро" няма форма за множествено число

Брилянтна операция или скок в бездната: Последният ни посланик в Каракас с тежка прогноза за Венецуела

Брилянтна операция или скок в бездната: Последният ни посланик в Каракас с тежка прогноза за Венецуела

Знае ли президентът Тръмп кой реално командва администрацията във Венецуела и колко яко се стреля там просто така, пита българският дипломат