Служебното правителство е деполитизирано и трябва да остане такова
В момента единственото, в което участвам, е служебният кабинет. Смятам, че служебният кабинет е деполитизиран и трябва да остане такъв. Докато не си свърша работата като финансов министър, няма да участвам в нищо.
Това заяви пред журналисти в парламента служебният финансов министър Асен Василев. За да работи в един кабинет, той допълни, че е нужно: да се чувства полезен, да има обща визия как ще се провежда и каква финансова и икономическа политика ще се провежда, да има свобода при избора на екип.
"Не на последно място, не обичам телефонни обаждания, така че трябва да имам тази свобода на вземане на решения, която имам в момента и която президентът ми е предоставил", каза още Василев.
По думите му най-важното в момента е, че актуализацията на бюджета е минала на първо четене и всичко друго няма отношение към работата му като финансов министър.
Фактор
Това заяви пред журналисти в парламента служебният финансов министър Асен Василев. За да работи в един кабинет, той допълни, че е нужно: да се чувства полезен, да има обща визия как ще се провежда и каква финансова и икономическа политика ще се провежда, да има свобода при избора на екип.
"Не на последно място, не обичам телефонни обаждания, така че трябва да имам тази свобода на вземане на решения, която имам в момента и която президентът ми е предоставил", каза още Василев.
По думите му най-важното в момента е, че актуализацията на бюджета е минала на първо четене и всичко друго няма отношение към работата му като финансов министър.
Още от България
Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша
От Българския планинарски съюз поеха ангажимент да обобщят и придвижат до отговорните институции множеството сигнали за нападения от кучета в района на хижа "Острица" във Витоша
Министър Демерджиев затяга контрола - постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"
Той препоръчва с тези средства да се финансират само мерки срещу катастрофите по пътищата
Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...
Каквото и да направи премиерът, част от избирателите му ще бъдат разочаровани. Затова е по-добре да прави това, което е морално и справедливо