Успехът има много бащи, а неуспехът е сирак. Сигурно сме направили грешки, но има неща, които са ключови за начина, по който страната се развива. Това каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев в предаването "Панорама" по БНТ.
Направихме бюджет и две актуализации. Това показа, че в България може да се води нормална европейска политика за намаляване на неравенствата, без да се пипат данъците. Видяхме политика на служебния кабинет, подкрепена от ГЕРБ за замразяване на доходите на учителите, лекарите, пенсиите. Всичко беше замразено, каза още съпредседателят на ПП.
Василев обясни, че не говорил като представител на левицата, а на центъра.
Левицата казва, че ще вдигне данъците, за да даде. А ние, без да вдигаме данъците, успяхме да проведем нормална социална политика. Това означава, че в България този ресурс го е имала.
Според него следващото нещо, което ще удари бизнеса, ще бъдат високите лихви.
Той отрече като основателни критиките към ПП за „Джемкорп“ и заяви, че право на Прокуратурата да направи проверката по сигнала, подаден от ДАНС.
Случаят „Джемкорп“ е необвързващ меморандум, без никаква обвързаност с българската държава, бе лаконичен бившият финансов министър .
Василев обясни, че всеки път, когато България е правила компромиси с ценности, страната ни е стигала до национална катастрофа. Историята го е доказала. А тяхното виждане е, че България трябва да бъде европейска държава, а не латиноамериканска.
Още от България
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ
"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев
БСП: Даваме три месеца на Радев
"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков
БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ
"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията