"Вместо да постигнем разговор, ние поставихме фасада. Още на първия мандат тези проблеми ще се задълбочат". Това заяви в кулоарите на НС Асен Василев след гласуването на Вежди Рашидов за председател на парламента.
Той повтори думите си от пленарната зала: "Вчера Рашидов наложи тон, който ни обедини. Днес виждаме от него съвсем друг тон, включително и на депутати от ГЕРБ, които му подвикваха какво да прави. Уважително е, че той събра 121 гласа. Но той е фасада на възможността да се избере една истинска фигура за председател на НС. Ние и ГЕРБ оттеглихме нашите кандидати, БСП също, а това, което се случва в момента, е невъзможност за постигане на нормален разговор. В момента сложихме една фасада и казахме, че уж нещо се случи. А при гласуването на първия закон какво ще се случи?".
Още от България
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси
Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.
Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се
"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"
Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап
"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"