19 Юни, 2026

Асоциацията на индустриалния капитал с протестно писмо срещу полицаите

Асоциацията на индустриалния капитал с протестно писмо срещу полицаите

Формацията отправя призив към институциите, ако е необходимо да се закрие МВР и да се учреди ново министерство

Асоциацията на индустриалния капитал в България излезе с остра позиция по повод полицейските протести.

Вече години наред, сме свидетели на постоянен натиск за увеличаване на разходите за сектор „Сигурност”, без да е налице  подобряване на усещането на гражданите за гаранции за собствената им защита или за тяхното имущество. Това се казва в писмо на асоциацията, разпространено до медиите.

В него се посочва още, че по данни на Евростат, през 2014 г. България излиза на второ място в Европейския съюз по дял на разходите за сигурност в държавния бюджет. Работодателската организация застава зад тезата, че е необходимо рязко съкращаване на цитирам „чантаджийските” длъжности в МВР за сметка на също така рязко повишаване на заплатите на хората, които работят „на терен”.

Формацията отправя призив към институциите, ако е необходимо да се закрие МВР и да се учреди ново министерство, което да отговаря за вътрешната сигурност в страната.
Сподели:

Коментари (0)